ZİRKON

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: ZrSiO4
Renk: Renksiz, kahverenginin tonları, yeşil, gri, sarı ve kırmızı, şeffaf
Element: Hava

Zirkon, antik çağlardan beri kullanılagelen kristallerden biridir. Zirkon ismini iki kaynaktan almıştır. İlkini Arapça da "kırmızı" anlamına gelen "zarkun" dan, ikincisini ise kadim Farsçada "altın" ve "renk" anlamına gelen "zar" ve "gun" kelimelerinden almıştır.


 

Eski zamanlarda Zirkon için "Elmas'ın kardeşi" de denilmiştir. Bütünlenmeyi ifade eder. Hint mitolojisinde geçen Kalpa ağacı, tüm arzulan yerine getirir ve Zirkon kristali de bu ağacın dallarında yer alır.

 Enerjisi çok yoğun ve güçlü olan kristallerdendir. Zirkon kristalinden yayılan enerjiler, kullanan kişi üzerinde yaşam görüşünü değiştirecek ölçüde etkili olabilir. İnceliği, aşkı ve sevgiyi güçlendirir.Kalpteki yaralan iyileştirir. Sevgiyi, özgürce alıp verebilirsiniz. Kin, nefret, öfke gibi kişiye zarar veren ve kalp enerjisini kapatan olumsuz duyguları temizler. 
Kalbin gücünü arttırarak kabullenme bilincini pekiştirir. Kendinizi olduğunuz gibi kabullenmenizi sağlar. 

Zirkon magmada oluşur ve aynı zamanda zirkonyum ele­mentinin de başlıca kaynağıdır.Bu kadar fazla renk skalasma sahip olan çok az değerli taş vardır. Ayrıca ışın verilerek, taşın rengi sonradan da de­ğiştirilebilir.
Mücevher olarak kullanılacak olan Zirkonlar` ın en değer göreni renksiz olanlarıdır. Elmasa yakın bir ışığı kırma özel­liği vardır ancak elmasa benzetilmesine rağmen sertlik dere­cesi elmastan 2.5 Mohs daha düşüktür.En önemli Zirkon yatakları Brezilya, ABD, Kanada, Avustralya, Hindistan, Tayland, Srilanka, Kamboçya ve Nor­veç`tedir. 

 Solunum yollarında kasılmaları önleyici etkileri ol­duğundan, astım ve alleriik durumlarda rahatlatıcıdır.    Emboli riskini (özellikle akciğerlerde) azalttığından dolayı, ameliyat sonralarında da önerilir.Ay hali sancıları, gastrit veya bağırsak iltihapları gibi ra­hatsızlıklarda krampları çözerek rahatlatma sağlar.Metabolizmayı hareketlendirir, vücutta su birikimini ve dolayısıyla oluşan kan basıncını yani tansiyonu düşürür. Ate­şi düşürür ve enfeksiyonların daha çabuk atlatılmasını sağlar.


 

Birinden ayrılmak veya birini kaybetmek gibi yaşanan acı verici olayların, daha kolay atlatılmasını ve her şeyin bir gün bir sonu olacağını kabul etmemizi sağlar. Böylece hayat­taki diğer önemli şeylere konsantre olmamıza yardımcı olur.

 


Zihni kuvvetlendirici bir taş olup, bunun yanında duygu­sal denge unsuru olarak da kullanılmaktadır.Yaşamda karşılaşılması muhtemel sorunlar karşısında bilgece tutumlar sergilemenizi sağlar. İçselgücünüzü fark etmek ve yükseltmek için Zirkon taşıyabilirsiniz. Varlığınızın zarafetini açığa çıkarır. Kendi değerinizi kavramaya başlarsınız. Pozitif enerjiyi emerek size iletir.
Fiziksel bedende bulunan hastalıklara iyi gelir. Geçmişten günümüze kadar birçok şifacı, kendi çalışmalarında Zirkon kristalinden faydalanmıştır. Kanın iyileştirilmesinde,kalp krizi riskinin minimum seviyeye indirilmesinde, enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde, solunumun iyileştirilmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkili olduğu varsayılıyor.


 

Bununla beraber kadın hastalıklarında, şiddetli rahim kanamalarının durdurulmasında,prostat hastalıklarında,reflü ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarında tedavi edici özelliği olabilir.
Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı teşhisi konulmuş çocukları sakinleştirmek ve duygusal olarak dengelenmelerini sağlamak için kullanılabilir.

 Zirkon kristalini uyku düzensizliklerini gidermek içinde kullanabilirsiniz. Gece yatmadan önce yastığınızın altına yerleştirirseniz eğer uyku kalitenizi arttırmanız ve rüyalarınızı hatırlamanız mümkün olabilir.


 

Sabah uyandığınızda yataktan uykunuzu almış ve dinç kalkarsınız. Zirkon, aynı zamanda sık sık rüyalarında kabuslar görenler içinde koruyucu olduğu düşünülüyor.
Zirkon kristali, iç dünyanızda huzur, barış ve uyum enerjilerini çoğaltır. Böylece kendinizi dengelenmiş ve bütünlenmiş hissedebilirsiniz. Varlığınızın gizli ve karanlık köşelerine ışık ve berraklık verir. Varolmaktan sevinç duymaya başlarsınız. Çevrenizdeki tüm güzellikleri görmeye başlarsınız.


 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

ZİRKON ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ