GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

TURKUAZ 

 

Bakır alüminyum fosfat grubu minerallerindendir. Sedimanter ya da alüminalı magmatik kayalardaki damarlarda ikincil mineral olarak oluşur. Ayırıcı özellik mavi- yeşil rengi ve şeklidir; krizokol' den sertliğinin çok yüksek oluşu ile ayrılır. Sertlik derecesi 5- 6' dır.

Bileşiğinde bulunan bakır mineralinden dolayı mavi rengini, demir mineralinden dolayı da yeşilimsi rengini alır. Kristallerine nadir olarak rastlanır. Genellikle masif, tanesel ve kriptokristalin formda bulunur.


"Turkuaz"'in adı 15nci yüzyılda ortaya çıkarmıştır ve aslında bir yanlış anlaşılmadır. Bu zamanda İran'dan Anadolu'ya ihraç edilen bu taşlar Anadolu'da pazarlanmış oldukları için Fransızlar "Türk taşı" [pierre turquoise) demeye başlamışlardır.

Turkuaz kristali,  yaşamsal  destek veren   kristallerden  biridir. Ruha güzel olan her şeyi gösterir. Etrafınızda varolan ve gelişen dünyayla bağlarınızı keskinleştirir.

Doğa, kendi büyüsünü sizinle paylaşır. Turkuaz'da doğanın güzel ve besleyici ruhu saklıdır. Kendinize vakit ayırır hale gelirsiniz.

Gülmeye, güldürmeye başlarsınız. Mutluluk, hücrelerinize yayılmaya başlar ve neşeye bağımlı hale gelirsiniz. Gözleriniz canlı canlı bakmaya başlar. Daha doğrusu artık etrafınızdaki her şeyi farklı görmeye başlarsınız. Denge ve uyumun içindesinizdir. Kalbinizden, en güzel niyetleriniz geçmeye başlar. Olumsuzdan, olumluya akıp yenilenirsiniz.

Turkuaz, yeryüzünün yeşilini ve gökyüzünün mavisini taşır. Kozmik şifa enerjisini ve yaşam enerjisini size iletir. Negatif enerjiniz temizlenir. Nazardan korunursunuz. Kalbe, huzur damlaları akıtır. Huzur, içselliğinizde giderek artar. Yaşamın güzel yanlarını giderek daha çok hissedersiniz. Cildiniz sağlıkla parlar. Tüm bedeninize canlılık ve tazelik gelir. Kemik ağrılarına şifa olur. Sinir sisteminizi düzeltir.Migren gibi kronik ağrılarınızı durdurur ve şifalandırır.

Diş ve dişeti hastalıklarını tedavi edicidir. Ruh ve beden, pozitif enerjiyle dolmaya başlar, iletişim problemlerinizi çözümlemenizde destek olur. Yaşantınızda, kendinize gerektiği gibi tutuna bilmeniz için gereken ilk hareketi ve cesareti ruhunuza verir.

Net ve çabuk kararlar almanızı sağlar. Sakinleşirsiniz. Telaşlarınızdan kurtulursunuz. Soğukkanlılıkla adım atabilirsiniz. Kabullenme olumlu yönde gelişir. Kalbinizi dinlendirir. Başkalarının duygularını anlamanızı ve paylaşmanızı kolaylaştırır. Genel olarak içsel gelişiminiz artar.

Turkuaz kristalinin, size aktardığı titreşimlerle huzurla dolarsınız, iş hayatınıza ve özel hayatınıza verimlilik, bereket verir; en önemlisi kalbiniz sevgiyle dolup taşar.
Dolaşım ve solunum sisteminizdeki hastalıkları tedavi edicidir. Ruhunuza yapışan, söylenmemiş sözler, acılar ve duygusal blokajlarınızdan temizlenirsiniz. "Evet" ve "hayırlarınızı net kullanmaya başlarsınız. Çünkü ne istediğinizden emin ve bunu özgürce ifade edebilecek duruma gelirsiniz.

Turkuaz kristali, kendi mucizeleriyle doludur. Yaşantınızı güzelleştirmekten ve ruhunuzu beslemekten hiç yorulmaz. Aynı zamanda koruyucudur. Oluşabilecek hastalıklarınızı henüz oluşmadan sizden uzaklaştırır. Semptomlar bile gelişemez. Yeni planlar yapmanızı sağlar,  Karar vermeniz gereken durumlarda zorlanmazsınız.

İçtenlik verir ve duygularınızda dürüstlük sağlar. Samimi davranmaya başlarsınız. Kristalin titreşimleri size geçer. Sizde meydana gelen yüksek titreşimlerle etrafınızda ilgi çekmeye başlarsınız. Otomatik olarak insanları, iyi yönde hayatınıza çekersiniz.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

TURKUAZ ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ