TOPAZ

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: Al2.SiO4 ,(F,OH]2

Renk: Renksiz, beyaz, gri,"mavimsi, yeşilimsi, sarımsı, sarı-kahverengi, turuncu, pembemsi, kırmızımsı
Element: HavaTopaz tipik olarak granit pegmatitlerde, riyolitlerde ve kuvars damarlarında oluşur. Ayrıca flor içeren çözeltilerle bozunmuş granitlerde fluorit, turmalin, apatit, beril ve kassiterit ile birlikte bulunur.


Kısa-uzun prizmatik, iyi gelişmiş kristalleri vardır; bazen masif, taneseldir. Camsı parlaklığı vardır. Şeffaf veya yarı şeffaftır. Sertlik derecesi 8'dir. Topaz, Ortorombik sistemde kristalleşmiştir.Topaz adını Sanskritçe'de "ateş" anlamına gelen "tapaz" ke-limesinden almıştır. Eski Mısır ve Roma'da tanrısal olarak kabul edilen ve kullanılan bir kristal olmuştur.


Bununla beraber 18. yy'da İngiltere ve Fransa'da oldukça popüler bir mücevher olarak çeşitli hastalıkların tedavilerinde kullanılıyordu. Geçmişte veba hastalığını ortadan kaldıran bir taş olduğu söyleniyor.Topaz pek çok renkte mevcuttur. Bileşimine giren minerallerin etkisiyle san, turuncu, mavi gibi renkler almaktadır. Elmas sertliğine en yakın kristaldir. Nadir bulunduğundan kıymetlidir.Topaz kristalinin duygusal ve zihinsel yönden çok olumlu etkileri vardır. Kullanan kişinin ilk olarak iç dünyasında hoş duygular ve pozitif düşünceler oluşturuyor. Değişen duygu ve düşünceler neticesinde kişi üzerinde rahatlatıcı etkisi gözlenebilir. Zihinde tekrar eden ve işe yaramayan düşüncelerin silinmesine etki eder. Zihinsel odaklanmayı kolaylaştırır.Korku bilincini silerek yerine cesaret enerjileri iletebilir.Paranormal yeteneklerin güçlendirilmesinde kullanabilirsiniz. Duruişiti ve durugörü gibi varlığınızın çok boyutluluğuna erişmenizi sağlayacak yeteneklerinizi canlandırabilir.


Bunun için Topaz kristalini, boyun ve baş bölgesine yerleştirerek içe dönüş çalışmaları yapabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz evrenin işleyiş yasalarını daha iyi kavramanıza yardım ediyor. Zihin kapasiteniz geliştikçe algılarınız da aynı oranda artmaya başlıyor. Yaşam felsefenizi  değiştirebilecek   nitelikte   bir kristaldir.Bunun yanı sıra fizyolojik olarak  mide  rahatsızlıklarına ve boşaltım sistemi düzensizliklerine iyi gelir. Strese bağlı olarak kabızlık veya ishal problemi yaşayanlar için iyileştirici etkileri gözlenmiştir. Hamile kadınlar ve çocuklar için güvenle kullanabilirsiniz.Hamileliğin her evresinde anne adayını zihinsel olarak rahatlatan ve cesaret veren enerjiler yayar. Dikkat dağınıklığı olan, hiperaktif çocuklar üzerinde duygusal ve zihinsel yönden destekleyicidir.Sinir sistemi rahatsızlıklarına da yüksek ölçüde olumlu etki eder. Bu nedenle aşın stres ve depresyona iyi gelir. Aynı zamanda migren gibi şiddetli bölgesel baş ağrılarını giderebilir. uyku düzensizliklerini iyileştirir.Gece uyumadan önce yastığınızın altına yerleştirerek kullanırsanız, uykunuzun kalitesini arttırabilirsiniz. Ağrı ve stresi gidermek için, özellikle alın bölgesine yerleştirilerek 10-15 dakika süreyle beklenilmesi yeterlidir. Bununla zihninizin sakinleştiğini ve huzurla dolduğunu, iç görüşünüzün berraklaştığını hissetmeniz mümkün olabilir.Buna ilaveten, Topaz kristalinin yüzyıllar boyunca iyi şans getirdiğine ve kullanan kişiyi kendi enerjisiyle bir kalkan gibi koruduğuna inanılmıştır. Dolayısıyla yeni başladığınız ilişkilerinizde veya yeni projelerinizde yanınızda taşıyabilirsiniz. Böylece gün boyu negatif enerjiyi sizden uzak tutabilir.Topaz kristali ile yaşam sevincinizi geri çağırabilirsiniz. Büyük acılardan geçmiş, yoğun travmalar atlatmış kişilerin yaşama geri dönmesine etki edecek enerjiler yaymaktadır. Zihni dinlendirerek kişinin içsel güc kaynağını, uyumunu, sevincini besleyerek yaşamın manevi tarafları üzerine yoğunlaştırır. Yeni deneyimler için kendinizi daha özgür ve maceraperest hissedebilirsiniz.Mutlu olmak için yaşamda iyi ve güzel duygularla kalmak ve yaşamla flört etmek gereklidir. Topaz kristalinin eşsiz enerjisi, sizi sarmaya başladıkça yüzünüze varolmanın tatlı bir tebessümü de gelecektir. 

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

TOPAZ ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ