SODALİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: Na8(AI6Si6O24)CI2

Renk: Koyu-orta koyu mavi, grimsi mavi, gri ve beyaz damarları vardır.

Element: Hava

Volkanik kökenli yataklarda ve pegmatitlerde oluşan feldspatoid grubu bir mineraldir. Küp sisteminde kristalleşmiştir. Koyu mavi rengiyle Lapis Lazuli taşına benzer.


 

Bileşiminde bulunan kalsiyum ve sodyum ile yapısında beyaz ince damarlar oluşur. Sertliği 5,5-6 arasındadır.Sodalit, ismini Yunanca "sodalithos"tan almaktadır, anlamı ise "tuz taşı"dır. Orta çağdan beri kullanılagelen bir taştır. Sanatçılara ilham verdiği düşünülmüştür.

 

 

Sodalit'in ruhu zenginleştiren bir etkisi vardır. Bu kristalden yayılan enerjiler ile kişi iç görüşünü yükseltebilir. Şüpheleriniz ortadan kalkar. Kendi kendinizle barış yapmanıza etki eder. içsel barış ve uyum dengesini oluşturmanızla beraber tezahür ettirdiğiniz yaşamın daha çok farkına varmaya başlarsınız.Korku, endişe ve güvensizliği yenmenizde etkilidir.

 

 

Bununla beraber gereksiz suçluluk duygusundan kişiyi kurtarabilir. Duyguları ve heyecanları dengeler. Artık daha az öfkelenen ve ani duygusal çıkışlar yapmayan biri olursunuz. İletişim kabiliyetinizi güçlendiren enerjiler yayar.

 

Yüksek realitenizi belirleyen sözcükler ile iletişime geçersiniz. Kendi düşüncelerinizi gönül rahatlığıyla ifade etmeye başlarsınız. Bu artan özgüveninizi pekiştirecektir. İş görüşmelerinde ve önemli toplantılarda yanınıza alabilirsiniz.Kronik sinüzit, allerjik tonsillit hastalıklarında ve tiroid hastalıklarında şifa amaçlı kullanılabilir. Bunun için boyun bölgesine yerleştirerek yarım saat süreyle beklemeniz yeterlidir. Düzenli olarak her gün kullanabilirsiniz. 

 

Kalp hastalıklarında da iyileştirici özelliklerini keşfedebilirsiniz. Kalp atışlarını düzenleyici ve dengeleyici atkısı vardır. Yüksek tansiyon hastaları gün boyu yanlarında taşıyabilirler. Kalbinde stent takılı hastalar kullanmamalıdır.


Sodalit, vücudumuz için çok gerekli olan bir çok mineral ve tuz içerir.(Sodyumkarbonat, çinko, mangan ve kalsiyum.) Bun­lar hücre ve damarlar yoluyla organizmamızı etkilerler. Tiroid bezi üzerindeki etkisiyle, gelişmemiz ve metabolizmamız için gerekli olan hormonların üretimini dengelerken, lenf bezlerinin aktivasyonuyla bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

 

Pankreası harekete geçirerek daha fazla ensülin salgılanmasını sağladığı için, özellikle diabet (şeker) hastalarına her sabah aç karnına hazırlanmış olan sodalit suyundan içmeleri öneri­lir.


Kan basıncının (tansiyonun) da düşmesini sağlayarak, kal­bi korur.

Kendi benliğimizin bulunması veya tespit edilmesi için güçlü bir taştır. Beğenmediğimiz davranış biçimlerimizden kurtulmak istediğimizde, bunun gerçekleşmesi için yardımcı olur.


Suçluluk duygularımızı yenmemize ve içsel huzur elde etmemize olanak sağlar.

İdealizm, gerçeklik ve hürriyete ulaşma çabası verir. Çok katı kuralları olan insanlar için uygun bir taş değildir.


 

Zihin açıklığı ve zindelik verir.

 

Eski çağlardan günümüze gelen inanışlardan birisi de Sodalit kristalinin bolluk ve bereket enerjisini yükseltmesidir. Mali yönden zor zamanlar geçirenler için birebirdir. Para enerjisini yükseltir. 


Sodalit, içsel yolculukların kristalidir. Kendinize karşı objektif olmanızı, içsel gücünüzü kavramanızı, arzularınızı ve korkularınızı fark etmenizi sağlayarak kişisel motivasyonunuzu çoğaltabilir.


 

Bununla beraber dünya genelinde astrologlar, numerologlar ve  Ching kullanıcıları tarafından çokça tercih edilir. Kişinin arşetipleri yorumlamasında ve bunların derin anlamlarını keşfederek günümüz koşullarına uyarlamasında etkilidir.


 

Paranormal yetenekleri güçlendirebilir. Düzenli olarak kullanılırsa özellikle telepati, duru-görü ve duru-işiti kabiliyetlerini destekler. Karşınızdaki insanın zihninden geçenleri okuyabilir veya eşyalar üzerindeki enerjiyi yorumlayabilirsiniz.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

SODALİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ