SAFİR

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: Al203 + Fe, Cr, Ti, V
Renk: Renksiz, mavi, sarı, turuncu, yeşil, siyah Element: Ateş ve Hava


Nefelin siyenitlerde, nefelin siyenit pegmatitlerde; mermer, gnays ve şist gibi bölgesel metamorfik kayalarda bulunabilen Korund ailesinden bir mineraldir.

 

Sertlik derecesi 9'dur. Elmastan sonra gelen en sert kristaldir. Hekzagonal sistemde kristalleşmiştir. Kıymetli taşlar arasında en rağbet görenlerdendir. 


Şeffaf veya yarı şeffaftır. Değerini transparan özelliğinden de almaktadır. Mavi Safir, rengini bileşimine karışan demir ve titanyumdan almaktadır. Diğer renklerini ise krom ve vanadyumun etkisiyle alır.Safir 2500 sene öncesinden beri kullanılan bir kristaldir. Eski Roma, Yunan ve Mısır toplumlarınca tanrısal bir değer verilmiştir. Eski Mısır'da Horus'un gözü olduğuna inanılırdı. Gökyüzündeki tanrıları sembolize ettiği düşünülürdü. 


Yunanlılara karşı savaşta korunmak için üzerlerinde taşırlarmış. Tarih boyunca kralların ve hanedanlığın taşı olmuştur. Osmanlı İmparatorluğunda da padişahların yanlarında taşıdığı çok kıymetli bir taştır.


  
Safir, gökyüzünün mavisini yeryüzüne taşıyan bir kristaldir Çok güçlü ve etkili bir enerjisi mevcuttur. Üzerinde taşıyan kişi ye başarı, bolluk, huzur ve mutluluk getirdiğine inanılıyor.Kişinin kendisine olan inancını derinleştirir ve tüm evren ile ilişkilerini sağlamlaştırır.

 

İçsel olarak güven ve huzur hissettiren bir enerjiyi iletiyor. Varlığınızın iyi yönlerini açığa çıkarabilir ve kaliteli bir yaşam sürmeniz için ilham verir.

Zihinsel ve duygusal olarak destekleyici ve dengeleyicidir. Psişik yeteneklerinizi güçlendirir. Zihinsel olarak düşüncelerinizi saflaştırır. Düşünceleri saflaşan insan ise kozmik farkındalığını arttırmış olur.

 

Duygu dünyanızda kuşkularınızdan arınmanızı kolaylaştırıyor. Duygusal özgürlüğünüze erişmeniz için kullanabilirsiniz.

Meditasyonları derinleştirerek kişinin içsel vizyonlar almasını sağlar. Koşulsuz sevgi enerjilerine açılabilirsiniz.

 

Böylece varlığınızın eşsiz potansiyellerini açığa çıkarabilirsiniz. İlham verici olduğundan sanatçıların ve yazarların kullanması gereken bir kristaldir.

Göz hastalıklarında, kalp ve damar hastalıklarında, solunum sistemi hastalıklarında tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Kalbinde stent takılı hastalarda kullanılmamalıdır. romatizma hastalıklarına da iyi geldiği söyleniyor. Kemikleri güçlendirir.

 

Büyüme ve gelişme çağındaki çocuklar için zihinsel ve fiziksel sağlığı pekiştirici etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Timüs bezinin canlandırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Yaşlanmayı geciktirici bir enerjisi olduğu varsayılıyor. Kadınlar için özellikle menopoz evresinde rahatlık veren içsel ferahlatıcı bir etkisi vardır.

Bunun yanında, diğer insanlarla olan ilişkilerinizde kendi ifade gücünüzü yükseltir. Duygu ve düşüncelerinizi açıkça akıcı ve kolay bir şekilde aktarmanızda yardımcı olur.

 

İkili ilişkilerde aşkı canlandırır ve besler. Duygularınızı özgürce yaşamanızın gereğini size içsel olarak hissettirir. Kendi bütünlüğünüze giden yolda size kendi enerjisiyle sonsuz destek olur.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

SAFİR ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ