RUTİL KUVARS

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: TiO + Sıü.
Renk: Kırmızımsı kahverengi, sarımsı kırmızı, siyah; şeffaf, yarı şeffaf
Element:Ateş ve Hava   

                                                                

Bieleşiminde titandioksit bulunur.(sarı ignecikli) veya turmalin bulunur(siyah ignecikli) Prizmatik levhalar halindedir.


Sertliği 6-6,5 arasındadır. Volkanik veya metamorfik kayaçlarda oluşur.

 

Kuvars kristalinin içindeki Rutil iğneciklerinin rengi oluşum esnasında maruz kaldıkları kimyasal ortamın ısısına bağlı olarak değişir.


Antik çağlardan beri kullanıla gelmiş bir kristaldir.

Eski Yunan toplumunda aşk tanrıçasının sembolü olarak kabul edilmiştir.Rutilli Kuvars, kendi enerjisiyle insanın içine işleyen değişimleri yaşatabilen bir kristaldir. Yaratıcı zekâyı kuvvetlendirdiği düşünülüyor.


Psişik yetenekleri açığa çıkararak güçlendirebilir. Evrensel yaşam enerjisini, kullanan kişinin enerji alanına bütünüyle iletiyor.


Yaşlanmayı geciktirdiği ve cilde iyi geldiği söyleniyor. Bu amaçla cildinize Rutilli Kuvars kullanarak masaj yapabilirsiniz.Rutilli Kuvars ile şiddetli ve kronik baş ağrılarınızı giderebilirsiniz. Avuç içinize alarak veya alnınızın ortasına yerleştirerek 10-15 dakika süreyle beklerseniz, ağrılarınızın ortadan kalktığını gözlemleyebilirsiniz.


 
Duygu ve düşünce dünyanızı dengeliyor. Eskiden beri sizinle olan ve artık kalıplaşmış düşüncelerinizi uzaklaştırmanızda yardımcıdır. Kişi üzerinde yayılan enerjisi sıcaklık veya iğne batması şeklinde hissedilebilir.Rutilli Kuvars kristalinden yayılan enerjiler en çok karın, kalp, alın ve tepe bölgesinde hissedilir. Enerjisi çok güçlü olan kristallerdendir. Düzenli kullanıldığı takdirde bu bölgelerdeki enerjisel blokajları giderebilir. Kendinizi daha özgürleşmiş ve hafiflemiş hissedebilirsiniz. Yaşam enerjinizi çoğaltarak olumlu düşüncelere geçiş yapmanızı sağlar.Hayatınızda olmakta olana izin vererek yaşarsanız yaratıcı enerjinizi de bir o kadar değerlendirebilirsiniz. Her olursa olsun yaşamalı ve bütün deneyimleri içtenlikle kucaklamalısınız. Kendi sorumluluğunuzu alırsanız ancak varlığınız rahat olmanın lüksünü yaşar.

 

Rutilli Kuvars kristalini kullanırken içinizdeki bilgeliği yaşama geçirmek mümkün olabilir. İç dünyanızdaki duvarların yıkılmaya başladığını hissedebilir ve artık yaşamınızdaki güzellikleri fark edebilirsiniz.

Günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden atmak için Rutilli Kuvars ile içe dönüş çalışmaları yapabilirsiniz


Varlığınızın derin boyutlarına ulaşırsınız. İç dünyanıza özgürlük ve barış enerjilerini bırakır.Yaşlılar ve çocuklar üzerinde güvenle kullanabilirsiniz. 


Zihinsel yetenekleri kuvvetlendirir. Bundan dolayı unutkanlığa iyi gelerek hafızayı yeniden canlandırır.


Alzeimer hastalarında ve çeşitli vitamin eksiklikleri tedavisinde kullanılabilir. Dikkat dağınıklığını giderir.


Göz hastalıklarında da tedavi edici özelliktedir. Hamilelerin ve lohusaların kullanmasında bir sakınca yoktur.


Bu dönemde oluşabilecek stresi önleyebilir.menopoz evresindeki gerilimi azaltarak rahat atlatılmasını sağlar.


Rengini bileşimine karışan demir ve titanyumdan almaktadır. Diğer renklerini ise krom ve vanadyumun etkisiyle alır.


Eski Roma,Yunan ve Mısır toplumlarınca tanrısal bir değer verilmiştir. Eski Mısır'da Horus'un gözü olduğuna inanılırdı.


Gökyüzündeki tanrıları sembolize ettiği düşünülürdü. Eski İranlılar ise Yunanlılarakarşı savaşta korunmak için üzerlerinde taşırlarmış.


Tarih boyunca kralların ve hanedanlığın taşı olmuştur

Osmanlı İmparatorluğunda da padişahların yanlarında taşıdığı çok kıymetli bir taştır.


 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

RUTİL KUVARS ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ