PİRİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: FeS2 + Co, Ni, Sb 
Renk: Metalik altın sarısı 
Element: Ateş

                                                                         
Çok yaygın ve bol olarak bulunan bir demir sülfür mineralidir. Pirit kristalleri altına benzediği için sahte altın (enayi altını] da denmektedir.

 

Kontakt metamorfizma zonlarında yoğun şekilde Pirit yatakları oluşmuştur. Magmatik ve Tortul kayaçlarda madenlerle birlikte oluşur. 

Küp sisteminde kristalleşmiştir. Elektriği iletir ve ısıtıldığında hafif bir elektrik akımı üretmeye başlar. Sertliği 6-6,5 arasındadır. Metalik Altın parlaklığındadır.

 


Pirit isminin kökeni Yunanca "pyros"tan gelir, anlamı ise "ateş"tir. Eski medeniyetler tarafından çok sık olarak kullanılmıştır. Mayalar, geniş kesilmiş Pirit levhalarına bakarak korkularıyla yüzleşmek ve öte dünyaya ilişkin bilgilere ulaşmak için kullanırlarmış.Eski Çin'de ise dünyayı sembolize eden altın bir küptür. Kızılderililer ise insanların ruhunu görmek ve onları şifalandırmak için Pirit kristalini kullanırlarmış.Pirit, duygusal ve zihinsel düzeyde etki eden bir kristaldir. Bilinçaltı kayıtlarını  derinlerden yüzeye çıkararak bilinç ile buluş-turabilir. Geçmişten gelen anılar beraberinde duyguları da getirir. Aynı duygusal yoğunluğa yeni bir farkındalık ile girilmesini sağlayarak kişinin bunlardan temizlenmesini kolaylaştırır.Zihinsel berraklık verir. Karar almanız gereken evrelerde kullanabilirsiniz. Çünkü karar almanızı kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda sayısal işlemlerden sorumlu olan ve analitik çalışan sol beyin lobu aktivitelerini de güçlendirir. Bu nedenle sınava girecek öğrenciler yanlarına Pirit alabilirler.

 

Aşırı STRES ve kronik yorgunluktan kaynaklanan uyuyamama hallerinde ise kişinin en büyük yardımcısıdır. Uyumadan önce avuç içinize Pirit kristalini alarak bir 10 dakika kristale konsantre olabilirsiniz. Böylece verimli bir uykuya dalmanız kolaylaşabilir.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Enfeksiyonlardan ve her çeşit virüsten kişiyi koruduğuna inanılıyor. Açık yaraları hızla iyileştirdiği varsayılıyor. Buna ek olarak Pirit, kişinin içsel direncini yükseltebilir. Cesaret ve uyum enerjilerini iletir.

 

cinsel enerjileri dengeleyicidir. Aşırı seks isteği içerisinde olanlar üzerinde dengeleyicidir. Aynı zamanda cinsel soğukluğu olan kişileri de sağlıklı bir cinsel enerjiye açmakta yardımcı olur.Dikkat edilmesi gereken bir husus ise Pirit kristali ile fiziksel temas süresinin uzun tutulmaması gerektiğidir. Bileşiminde bulunan Sülfür elementi, uzun süreli tensel temaslarda bulunulursa, ciltteki gözeneklerden emilerek insan sağlığını olumsuz etkileyebilir.


 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

PİRİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ