OPAL

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Opaldeki su oranı %1 ile %21 arasındadır. Sertliği 5-6,5 arasında değişir. Işık kırılmasıyla ışıldar ve parıltılar saçar. Görünümü  yağsı veya camsıdır, kırık yüzeyleri kavkıya benzer. Çok güzel yanar-döner parıltılar verdiğinden   mücevhercilikte değerli taş olarak kullanılır.


*Özgüveni artırır,kişiyi haset ve tamahkarlık gibi kötü huylardan korur.


*İlham kaynağıdır,düş gücü ve yaratıcılık yeteneğini artırır.

*Hayatımızdaki evlenme,boşanma,iş değişikliği,yer değiştirme gibi değişim süreçlerinde rahatlama duygusu ve uyum sağlama yeteneği verir,iç huzur oluşturur.

*Hafıza gücünü artırır.

*Kâbuslardan korur,hoş rüyalar görmeyi sağlar.Parkinson hastalığının tedavisine yardım eder.

*İç güzelliği, güvenilirlik ve gençlik gücü verir.

*Negatif gücü emer,aşırı duygulanmaları önler.Utangaçlığı azaltır.


*Göz sağlığını korur.Gözün görme gücünü artırır ve göz rahatsızlıklarını giderir.Bunu için taşın derinliklerine bir süre bakılması önerilmektedir.Bu bakış aynı zamanda stersi de giderir.

*Eklem iltihaplarını iyileştirir.

*Rüya yoluyla gelecekteki olayları doğru görmekte kullanılır.Önsezi yeteneğini güçlendirir.

*Böbrek ve kan hastalıkları için yararlıdır.

*Siyahımsı Opal, Dinçlik,Güç,Doğal Yetenek Taşı olarak kabul edilmiştir.

*Cesaret verir.

*Akıl,ruh,ve duygular arasında denge ve bütünlük sağlar.

*Parasal konularda başarı ve şans getirir.

      İçinde gökkuşağı renklerini barındırır.Ancak renk dağılımı homojen değil karmaşıktır.Örneğin bantsal veya çizgisel bir seyir izlemez.Belirgin bir armoni oluşturur.


Değişik yönlerden bakınca değişik renklerde görünür.Bu durum iki etkiyle oluşur.İlk olarak taşın içindeki su ışığı kırar.Diğeri de, mikroskobik boyutta düzensiz küreciklerden oluşur.Işınlar taşın içinden geçerken bu kürecikler nedeniyle düzensiz dağılırlar ve düzensiz yansırlar.


Renk ve şekline göre kırkın üzerinde türü vardır.

Opal aslında renksizdir.Ancak renksizine az rastlanır.İçine karışan materyal nedeniyle değişik renklerde veya çok renkli halde bulunur.Örneğin demir ve mangan ağırlıklı olanları turuncu,nikel krom ağırlıklıları yeşil renktedir.

Güneş ışığını ve ısısını alıp tutan bir özelliğe sahiptir.Bu yüzden güneşten uzaklaştırılsa bile ılıman bir ısıyı muhafaza eder.Pürüzsüz yapıda olanları genellikle yapaydır.


Eski çağlardan beri süs ve mücevherat yapımında kullanılır.
İnsanın avuç içi vücut ısısıyla renk değiştirme özelliğine sahip az sayıdaki taşlardan biridir.


Saydam veya yarı saydamdır. Yüzeyi cam pırıltısında veya mattır.Gözeneklidir, bu yüzden içine giren ter, su, sabun,yağ gibi sıvılarla renk renk değiştirme özelliğine sahiptir.Kızıl iğne Opali cinsi,düzenli ışık saçan özelliğe sahiptir.Karanlıkta parmaklar arasında ovalandığında,sürtünme sonucu parıltıların saçıldığı görülür.


      

Kuvarsın bir çeşididir ve kuvars gibi silis oksittir.

Etkisinden dolayı eskiden beri "Panzehir Taşı" veya barındırdığı renklerden dolayı" Gökkuşağı Taşı" olarak da  adlandırılmıştır.

Yeraltında hareket halindeki sıcak suların, kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi suretiyle oluşur.Bu sırada kayaları aşındırarak bünyesine onlardan mineral alır.Yumru, kabuk veya tel şeklinde bulunurlar.

İçerisinde su bulunur.Bu nedenle "ıslak kuvars" diye de nitelendirilir.


Kapalı tüpte ısıtıldığında suyu dışarı bırakır. Üfleç ile erimez.Yalnızca suyu uçar ve opallikten çıkıp Kalsedona dönüşür.

 


Beyaz olanlarına süt Opali, kırmızı veya turuncumsu olanlarına "Ateş Opali", siyah olanlarına ise "Siyah Opal" gibi, temel rengine göre değişik isimler verilir.


Opal kristali, içsel özgürlüğünüzü kazanmanızda size yardımcı olur. Olaylara ve kişilere bakış açınızı değiştirir. Parasal kaygılarınızı yok eder. 


Geçmişten bugününüze taşıdığınız kalp ağırlıklarını temizler. Sizi ruhen ve kalben geliştirir. Sonlardan ve başlangıçlardan kurtulursunuz. Omuzlarınız hafifler, sırtınız doğrulur. Cesaretle dolup, hayata asılırsınız. Farkındalık geliştirip, oyunda rol aldığınızı hatırlarsınız. Bir tebessümü yüzünüze yerleştirip keyif almaya başlarsınız.En önemlisi, Opal "şimdi"de kalmanıza yardımcı olur, destek verir;. Dışarıya sorduğunuz veya sormaya henüz cesaret edemediğiniz sorularınıza bile içsel cevaplar gelmeye başlar. Sizi ağırlaştıran, yorgun düşüren öfkenizden kurtulursunuz. Ruhunuzun inceliğini ve güzelliğini keşfedersiniz. Öz değerlerinize dönersiniz. İçinizde denge sağlanır. Toprağa köklenip, tasalanmadan, kaygılanmadan yaşarsınız. Eskide bıraktıklarınızı artık düşünmez olursunuz. En güzeli, azad etmeyi öğrenirsiniz. Opal kristali o kadar yardımcı olur ki, biriktirdiğiniz durumları ve kişileri yaşantınızdan minnettarlıkla gönderir. Teşekkürle beraber azad etme başlar. Üzerinizde ağırlık istememe duygusunu, size Opal kristali verir. Hafif kalmanın büyüsünü içinizde yaşarsınız. Yaşadıkça özgürleşirsiniz.


Adet düzensizliğinde,Menopoz evresinde, hamilelik ve lohusalık evresinde kadınların en büyük yardımcısıdır. Rahatlatıcı ve dengeleyici enerjisinden faydalanabilirsiniz. Adet sancılarını giderebilir. Doğurganlığı arttırabilir.Içedönüş çalışmalarınıza derinlik katar ve dişil enerjiyle sizi buluşturur. Sevgi, şefkat ve merhamet hislerini varlığınızda yükselterek pekiştirir.

İkili ilişkilerinizde içtenlik ve mutluluk kazandırır. Aşka küsmüş ve kalbini tüm olasılıklara kapatmış, duygularının yok olduğunu düşünen kişiler için kullanılabilir. Duygulan yeniden canlandırarak aşkla barışmanıza ve yaşamınıza aşkı çekmenizde yardımcı olabilir.İfade gücünüzü yüksek oranda arttırabilir. Kendinizi olduğu gibi ve cesur ifade edebilirsiniz. Tiroid, nodul, ses kısıklığı, öksürük ve faranjit hastalıklarına iyi gelebilir.


 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

OPAL ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ