ONİKS

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Siyah renkli ya da siyah beyaz bantlı bir kriptokristalin kuvars türüdür. Kalsedon ailesinden olan oniks'in üzerindeki beyazımsı grimsi bantlar birbirine paralel şekildedir. Sertliği 7'dir.


Oniks adı ise eski yunanca "onychos"tan gelmektedir. Anlamı ise "parmak tırnağı"dır. Eski Romalılar ise Yunan şifacı Asiklepos'un taşı olarak kabul etmişlerdir. Oniks kristalinin tarihi geçmişi 5000 sene öncesine kadar uzanıyor. Eski Mısırlılar ise oniks'in rengini kimyasal yollarla değiştirmeyi keşfederek değişik amaçlar için kullanmışlar.


Eski Hindistan'da ve Pers Uygarlığında, boyun çevresine Oniks takmanın bir gelenek olduğu rivayet ediliyor. Böylece aşırı cinsel isteklerden, tutkudan ve hırslardan korunduklarına inanmışlar. Aynı zamanda kötü ruhlardan ve nazardan koruduklarına da inanmışlardır.


Oniks'in zihinsel ve duygusal açıdan kişiyi değiştirmesi muhtemel etkileri bulunuyor. Genetik karma bağından ve kişiyi kendi yaşamındaki geçmiş anıların yükünden özgürleştiren bir taştır.   

 


Üzerinizde  taşıyabilirsiniz veya   gece yatarken yastığınızın altına yerleştirebilirsiniz.  Böylece gün içerisinde geçmişe
ait pek çok anınız canlansa bile affedici tutumlar sergileyebilirsiniz ya da gece rüyalarınızda bu anıları görebilirsiniz. Yüzleşmeleriniz taşı kullandığınız müddetçe devam edebilir. Bilinçaltı kayıtlarınızın ağırlığından kurtulmanız mümkün olur.Bununla beraber Oniks, cesaret vericidir. Yaşamın zorluklarına karşı kendinizi yorgun ve güçsüz hissetmezsiniz. Çözümler zihninize hızla gelmeye başlar. Hafızanız üzerinde canlandırıcı etkisi vardır.


Özellikle Alzehiemer hastalığının ve dikkat dağınıklığının tedavisinde kullanılabilir. Düşüncelerinize ve eylemlerinize odaklanmanızı kolaylaştırır.


Sanatçılar için de oldukça ilham vericidir. Tanrısallığınızı ifade etmeniz için sizi destekleyen enerjisi vardır. İçsel direncinizi arttırabilir ve ruhunuzun iyi yanlarını ortaya çıkarabilir. 

 


Sizi sakinleştiren enerjisini üzerinizde hissedebilirsiniz.

Ayrıca para enerjisini yükselttiği düşünülüyor. Oniks kristalini bu amaçla cüzdanınızda taşıyabilirsiniz.


Bolluk ve bereket bilincinizi besleyerek çalışmaya devam ettiğini görebilirsiniz.
Buna  ilaveten adet dönemi ve doğum sancılarını azalttığı, menopoz evresinin rahat atlatılmasında etkili olduğu ve cinsel gücü dengelediği varsayılıyor.

 Oniks kristali, kararsız kaldığınız durumlarda kararlar almanızda ve içsel olarak dengelenmenizde oldukça etkili olabilir. 

 

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

ONİKS ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ