OBSİDYEN

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: SiO2+Fe2O3+H2O
Renk: Gümüşü siyah, koyu grimsi füme tonlarında, koyu kahverengimsi, siyah, yeşilimsi siyah, siyahtır. 
Element: Toprak


Doğal yollarla oluşan volkanik kökenli bir camdır. Magmadan yükselen lavın hızlıca soğuması ve kristalleşmeye yetecek kadar zaman geçmeden donmasıyla oluşur.


Genellikle felsik lav akıntılarının, soğumanın hızlı olduğu kenar bölümlerinde bulunur. Riyolitik bileşimli bir kayaç olup konkoidal (midye kabuğu şeklinde) kırınım gösterir ve parlak görünüme sahiptir. Sertlik derecesi 5-5,5 arasındadır.Kristal yapıda olmadığından, keskin kıyıları moleküler inceliğe ulaşabilir. Bu özelliğinden ötürü eski çağlarda ok ucu olarak kullanılmış, günümüzde ise cerrahların kullandığı neşterlerin kesici kısımlarında kullanılmaktadır. Taş devrinden beri insanoğluna hizmet etmiştir. Diğer taşlara şekil vermekte, avcılıkta ve inşaat işlerinde kullanılmıştır. Özellikle Azteklerde ilaveten enstrüman olarak kullanılmıştır.

 

 Obsidyen, herkesin kullanarak yararlanabileceği niteliklere sahip bir taştır. Aşırı hassasiyeti gidererek zihne ve duygulara berraklık kazandırır. Karar alma aşamasında en büyük yardımcınız olur. İçinizden yükselen özünüz ile bağlantıya geçmenizi kolaylaştırır.

 

Eğer yaşam içerisinde değişmeniz gerekiyorsa Obsidyen size değişim gücünü içsel olarak iletebilir. Böylece değişimle beraber varlığınızın yüksek ve olgun hallerine bürünebilirsiniz.


Kan basıncını dengeleyen bir enerjisi olduğu varsayıldığından tansiyon hastaları için idealdir. Kalbi iyileştirdiğine inanılmıştır. Yaşamla bağınızı güçlendirir. Geçmişe yönelik hırsların, öfkenin, nefretin ve hayal kırıklıklarının etkisini üzerinizden atmanızda kolaylık sağlar. Kısaca, geçmişinizi  Obsidyen ile iyileştirebilir ve affedici tutumlar sergileyebilirsiniz.Aynı zamanda, hastaların nekahet döneminde kullanılırsa hastanın iyileşmesini hızlandırabilir. Sindirim sistemini düzenleyen ve bağırsak  rahatsızlıklarını gideren etkisi olduğu varsayılıyor. Yaşlılar ve çocuklarda rahatlıkla kullanılabilir.Alışılmış düşünce ve duygu kalıplarının kırılmasında etkilidir. Taşıyan kişiye içsel rahatlık vererek destekler. Dolayısıyla korkuların giderilmesinde oldukça etkilidir. Cesaret ve yaşam isteği aşılar. Bilinçaltı çöplerinden kişinin arınmasını kolaylaştırır. Bu nedenle uyumadan yastığınızın altına yerleştirerek kullanabilirsiniz. Rüya kanalıyla en derin bilinçaltı bilgilerinizi açığa çıkararak hatırlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca paniğe, strese ve telaşa karşı kısa süre içerisinde yatıştırıcı etkisini hissedebilirsiniz.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

OBSİDYEN ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ