Tüm Ürünlerimiz Jeoloji Mühendisleri Tarafından Onaylıdır.

 

SİTE ANA SAYFA


MOLDAVİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Bundan 15 milyon yıl önce dünyaya düştüğü varsayılan bir gök cisminin parçasıdır. 1787 yılında keşfedilen bu göktaşı, ilk olarak volkanik kökenli camsı taş Obsidyen ile karıştırılmıştır.

 

 

Daha sonra yapılan bilimsel çalışmalar, Moldavit'in değişik kimyasal özellikleri ile Meteroit kökenli olduğu ortaya konmuştur. Sadece Çek Cumhuriyeti topraklarında bulunuyor. 

 Az ve sınırlı rezerv ile bulunduğundan bir hayli pahalıya satılıyor. Tektit grubuna ait doğal camdır. Şekilsiz, yani amorf bir taştır. Sertliği 5-6,5 arşındadır. İçerisinde bulunan hava kabarcıkları ve girdaplı yüzeysel şekli en belirgin özellikleridir.

 


Moldavit, çok güçlü enerjiler yayan bir kristaldir. Mineral koleksiyonu yapan her kişinin mutlaka koleksiyonunda bulunması gereken kristallerden biridir.Eski   uygarlıklar,    gördükleri her yeşil taşa genelleme yaparak "zümrüt" diyorlardı. Ünlü Fransız general Napolyon Bonapart,bu yeşil taşın zümrüt olmayıp yeşil bir cam olduğunu öğrenenler arasındaydı. Bir rivayete göre kutsal kasenin Moldavit ile şekillendirildiği varsayılıyor. Aynı zamanda ünlü mistik Nicolas Roerich, her zaman Moldavit kristalini kullanmış ve onu "agni magni" yani "ateşin incisi" olarak isimlendirmiştir.

 

 

Moldavit'e verilen isimlerden biri de "şamballa taşı"dır. Çek kültürünün inanışına göre Moldavit, ilişkilere uyum ve mutluluk getirdiği için değerli bir hediyedir.Günümüzde ise Moldavit'in yıldızlardan gelenlerin taşı olduğuna inanılmaktadır. Bu taşı kullananlar, ruhsal aileleriyle ile telepatik olarak iletişime geçebildiklerini düşünüyorlar.

 

 

Bunun sebeplerinden biri de Moldavit'in sezgileri fazlasıyla güçlendirerek duruişiti ve durugörü gibi paranormal yeteneklerin açığa çıkmasını sağlayan yüksek enerjili bir kristal olmasıdır.

 Moldavit'i ilk defa avuç içine alan bir kişi, avucuna yayılan yoğun bir sıcaklık hissetmeye başlıyor. Fiziksel olarak her türlü rahatsızlığa iyi geldiği söyleniyor.  Ruhsal ve duygusal sakinleştiricidir. Enerji bedenlerini onarır ve yeni enerjiyle dolmasını sağlar.

 Moldavit; uyku düzensizliklerine, insomnia yani  uyuyamama hastalığına ve huzursuz bacak sendromu hastalığına iyi gelebilir. Bu nedenle, gece uyurken yastığın altına konulması ile kişi kendi kendisini tedavi etmeye başlayarak, gelişmeleri bizzat kendi üstünde takip edebilir.

 Moldavit'i şifacılar ve evrenin gizemlerine erişmek isteyen mistik ruhlu insanlar uzun yıllar boyunca dünya genelinde kullandılar. Bunun sebebi, varlığın kendi tanrısal özüne kavuşmasını kolaylaştıran bir enerjinin Moldavit'ten yayılmasıdır. 

 

 Tüm bedeni güçlü bir şekilde evrensel enerjilere açar ve bu meydana gelirken muazzam bir denge içerisinde olduğunuzu hissedersiniz. Buna ilaveten astral seyahatler için de kullanılabilir.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

MOLDAVİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ