MERCAN

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: CaCO3.
Renk: Açık-koyu kırmızı, pembemsi kırmızı, açık-koyu pembe, beyaz, açık-koyu gri ve siyah tonlardadır. 
Element: Ateş- Su

                                                                          
Bitki ya da hayvan kalıntılarının belli bir ortamda birikerek taşlaşması sonucunda organik sedimanter kayaçlar oluşur. Fransız biyolog G. A Peyssonal'ın 1723 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde Mercanların bir canlıdan bir taşa dönüştüğü bilimsel olarak keşfedilmiştir. 


Kireç karbonatı, magnezyum, silis karbonatı, magnezyum florüt ve kalsiyumdan oluşmaktadır. Pek çok kişi Mercanın, kalbi ve dalağı güçlendirdiğini söyler. Ayrıca Mercan, nazara iyi geldiği gibi, konsantrasyon eksikliğini de giderici özelliğe sahiptir.Başta sedef hastalığı olmak üzere, bir çok cilt hastalığının da iyileştirilmesinde kullanılabilir. Mercan, organik kökenli kalsiyum karbonat biriken sedimanter bir kayaçtır. Mercan iskeletlerinin (poliplerinin) taşlaşması sonucunda oluşur. Temiz, sıcak ve derinliğin az olduğu denizlerde bulunur. Sertlik derecesi 3-4'tür.Mercan taşının eski medeniyetlerce, . M.Ü 3000 yıllarından beri kullanıldığına dair bulgular mevcuttur. Antik Yunan ve Roma'da, Fenikelilerde, Eski Mısır'da Mercan taşının takas yoluyla ticareti yapılmıştır. 


Denizciler, gemilerin güvertesine Mercan taşını yerleştirerek karanlıktan korunduklarını ve ışıkta kaldıklarını düşünürlermiş. Ünlü Yunanlı şair ürpheus'a göre Mercan, tanrıça Minerva'nın (Athena) hediyesidir. Eski Çin'de süsleme sanatında kullanılmıştır.Ayrıca Tibet tapınaklarında yer alır. Tibetli lamalar için Mercan, tanrının mührünü sembolize eder. Ünlü gezgin Marko Polo, kendi yazılarında bu bilgilere yer vermiştir. Ayrıca Mercan taşının, doğaüstü güçleri olduğu kabul edilerek zehir yapımında, elemantel doğa ruhlarını çağırmakta ve büyücülükte kullanılmıştır.


 

Yaşamsal akıcı enerji verir. Kendinizi yenilenmiş ve taze enerjiyle dolmuş hissedersiniz. Yeni olana duyulan isteğinizi güçlendirir. Yaşamınızla ilgili almanız gereken kararları almanızı kolaylaştırır. Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar. İçsel direncinizi arttırır.Bu kristal ile yaşam ile bağınızı güçlendirebilirsiniz. Kırmızı Mercan'ı gün boyu teninize temas edecek şekilde üzerinizde taşıyabilirsiniz. Sıcak yayılan bir enerjisi vardır. İçinize huzur, sevinç ve neşe dolmaya başlar. Yaşam enerjinizi arttırır. Bu nedenle kronik yorgunluğa ve strese iyi gelir. Aynı zamanda nazara iyi geldiği söylenir.


   
Adet düzensizliklerinde ve her türlü kadın hastalıklannın   iyileştirilmesinde   kullanılabilir, Erkeklerde prostat hastalığını hafifletebilir. Kan hücrelerini arttırdığı ve kan dolaşımını düzenler.Sedef hastalığı dahil olmak üzere, pek çok cilt hastalığında tedavi amacıyla kullanılır, Kırmızı Mercan, diğer Mercan çeşitlerine göre fiyat olarak daha pahalıya satılır.

 


Beyaz Mercanın güçlü ve yumuşak bir enerjisi vardır.İçsel huzuru arttırır. İç dünyanızı hoşgörü, samimiyet, sevgi ve saygı ile besler. Evrende var olan her şeye sonsuz ve koşulsuz sevgi ile bağlanmanızı kolaylaştırır. Varlığınızın zarafetini açığa çıkarır. Duygularınızda saflaşırsınız.


Beyaz Mercan, kalp ve tepe bölümünde oldukça yoğun çalışıyor. Kalbinizi özgürleştirmenizde yardımcıdır. Özgür bir kalp ile yaşam görüşünüz hep aynı kalmaz. Bireysel olmaktan evrenselleşmeye doğru yol alırsınız.

 

Tepe bölümünde enerji akışını arttırır ve kozmik enerji alışverişini gayet dengeli bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Kişinin ruhsal anlayışını güçlendirir. Içedönüş çalışmalarınızda sıklıkla kullanabilirsiniz. Zihni sakinleştirir ve berraklaştırır.Beyaz Mercanı kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde kullanabilirsiniz. Bununla beraber, duygusal olarak dengelenmenizde yardımcı olur. Geçmiş ve gelecek kaygılarından kurtularak kendinizi hafiflemiş hissetmenize olanak verir. Onaylanmama korkusu ile girişilemeyen başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir. 

Depresyon, anksiyete ve panik atak hastalıklarını iyileştirir. Yaşamdan keyif almanızı ve içtenliğinizi açığa çıkarmanızı sağlar. Konsantrasyon eksikliğini giderir. Çocuklar ve yaşlılar için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

MERCAN ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ