KANTAŞI

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kan Taşı: Koyu yeşil veya yeşilimsi mavi renkli, üzerinde her yanına yayılmış kırmızı veya kahverengimsi kırmızı lekeler bulunan bir taştır. Demir oksit kaynaklıdır. Saydam değil opaktır. Kalsedon ailesinden, Akik (Agat) ve Kaplangözü  (Tiger
Eye) taşının arkadaşlarındandır.Eski Mısırda büyülü olduğu kabul edilmiştir. Eski Yunanda güneş tanrısı
Helios, genellikle Kantaşı üzerine resmedilmiştir.Koyu yeşil veya mavimtıraktır. Taşın bünyesinde bulunan kan renkli lekeler( Demir) nedeniyle bu adı almıştır.Bazı kitap veya yazılarda ve özellikle halk arasında renginden dolayı ilgisi olmayan taşlara da kantaşı adı verilmektedir.


 

Yanlış olarak "Kantaşı adı verilen bir başka taş da Hematittir. Hematit taşının kırmızımtırak türüne de Bazen Fancy  Jasper de kantaşı olarak düşünülmüştür.


KANTAŞININ YARARLARI

Kantaşının aşağıdaki yararlarının olduğu kabul edilmektedir:

Kan dolaşımını düzenler.
Kadınlarda adet ve doğum sancılarını azaltır.
Doğal yeteneklerimizi nitelikli ve görünür hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı verir.


Bedenimizi dinç ve güçlü hale getirir.
Korkularımızı yenmemize ve cesaretimizin artmasına yardım eder.
Kantaşından yapılmış bir süs eşyasını üzerinde taşıyanlar, şeker hastalığının neden olabileceği göz ve kılcal damar kanamaların dan korunur.


Bedeni yenilemekte ondan daha cömerdi yoktur.
Yılan zehrinin vücuttan atılmasına yardım eder.Halk hekimliğinde, dahilen ya da haricen kullanılan toz haline getirilmiş kantaşının peklik verici, kurutucu ve kan din-dirici etkileri vardır.
Taşın tozu, yumurta ve balla karıştırılarak hemoroit tedavisinde de kullanılmıştır.
Ayrıca Kantaşının diğer yararlarını öğrenmek için Silisyum, Oksijen, Demir minerallerinin fonksiyonları ile azlığı ve fazlalığı halinde ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız.

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

KANTAŞI ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ