KALSİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kalsit: Kimyasal Bileşimi:CaCO3: Renk:Saf olduğunda renksiz ya da beyaz; gri, san, kahverengi, kırmızı, yeşil, mavi ve siyah renkli olanlar da vardır. Şeffaf-yarı şeffaf görünümlüdür.

Element:Toprak - Su - Ateş Kalsit, doğada en çok bulunan minerallerdendir.  

Karbonatlı sedimanter kayaçların ve metamorfik kayaçların ana bileşenidir. Hidrotermal damarların ve karbonatitlerin en sık rastlanan minerallerinden-dir. Travertenlerin, sarkıt ve dikitlerin ana bileşenidir. İkincil olarak Piroksen ve Feldspatların bozunmasıyla oluşur.Hekzagonal sistemde kristallenen Kalsit kristalinin sertlik derecesi 3'tür. Camsı ve mat görünümlü olabilir..Kırmızı Kalsit kristalini kullanan kişi yaşam enerjisiyle dolmaya başlar. Yaşamın ilginç ve keyifli yanlarını keşfetmeye isteğiyle dolar. Günlük rutin yaşam içerisinde etrafında bulunan detayları ve yerkürenin güzelliklerini görmeyen gözler, bu kristal ile akan yaşam enerjisi sayesinde görmeye ve yeni perspektifler geliştirmeye başlar.Kırmızı Kalsit kristali, yaşam isteğini yitirmiş ve artık aldırmaz tavırlar sergileyen kişiler için birebirdir. Yaşam içinde var olunan her anın değeri bilinmelidir ve o anın eşsiz olduğu, tekrar gelmeyeceği farkındalığıyla neşe içerisinde geçirilmelidir.Kırmızı Kalsit kristali ile fiziksel hastalıklarınızı iyileştirebilir ve hastalığın seyrini değiştirebilirsiniz. Kadın hastalıklarında ve erkeklerde prostat sorunlarında kullanılabilir.Mavi Kalsit, her koleksiyonda bulunması gereken özel bir kristaldir. Psişik yeteneklerin geliştirilmesinde ve güçlendirilmesinde kullanabilirsiniz. 3. gözünüz olan kalp gözünü hareketlendiren ve enerjisini kuvvetlendiren titreşimleri yayar.

 

Kullanan kişi, içsel vizyonlar alarak kendi derin bilinçaltı kayıtlarına ulaşabilir ve bunun doğrultusunda bilinçaltı bilgileriyle yüzleşme sürecine girer. Mavi Kalsit kristali, zihinsel dikkatin geliştirilmesinde yüksek ölçüde etkilidir. Kişi, evrenin işleyiş mekanizmasına ilişkin kendi görüşünü geliştirebilir. Öğrenme ve keşfetme isteğini arttırır.Unutkanlığa iyi gelir. Dolayısıyla alzheimer hastaları üzerinde kullanılabilir. Gün boyu yanlarında taşıyabilirler veya yarım saat süreliğine düzenli aralıklarla avuç içlerinde tutabilirler. Aşın stres ve zihin yorgunluğunu gidericidir. Zihni dinlendirecek taze yaşam enerjisini iletebilir.Mavi Kalsit kristalini birçok fiziksel hastalık için de kullanabilirsiniz. Özellikle tiroid hastalıklarında, solunum sistemi hastalıklarında ve alerjik reaksiyonların tedavisinde tercih edebilirsiniz. Kronik öksürük ve pnömani tedavisinde kullanılabilir.

 

Çocuklar üzerinde kullanımı son derece güvenlidir. Ancak işitme aletleri takılı olan bireyler üzerinde kullanılmamalıdır. İşitme kaybını ve diğer işitme problemlerini iyileştirebilir. Bunun için her gün düzenli kullanılması gerekir.Günümüzde oldukça yaygınlaşan vertigo, tinnitus ve Meniere hastalığının gidişatını azaltabilecek ve kişiyi rahatlatabilecek enerjiler yayar. Bu amaçla her gün boyun, boğaz veya alın bölgesine Mavi Kalsit kristalini yerleştirmek suretiyle en az 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Hamileler ve lohusalar için kullanımı güvenlidir.


 
Mavi Kalsit kristali, duygusal olarak sakinleştirir. Duyguların dengelenmesinde etkilidir. Sinir sistemini olumsuz etkileyen aşırı duygusal tutumların yok edilmesinde işe yarar. Bu nedenle hamileliğin bütün evrelerinde kullanılabilir.

 

Ardından gelen lohusalık sendromlarının yaşanmamasına sakinleştiricii ve rahatlatıcı enerjisiyle etki eder. Kadınları, adet dönemi yaklaştıkça içine girdikleri gerilimden ve aşırı duygusal hallerden korur.Bununla beraber Mavi Kalsit kristalini kullanan kişi, dışarıdan gelmesi muhtemel negatif enerjilerden korunabilir. Kristali üzerinizde taşıdığınız müddetçe sizden olumsuz enerjiyi uzaklaştıracaktır.Büyük şehirlerde yaşayan insanlar yoğun stres altında günlerini geçirmektedir. Yeşil Kalsit kristali ile stresten arınmak ve stresten korunmak ve etkilenmemek mümkündür. Bunun için gün boyunca Yeşil Kalsit kristalini, teninize değdirerek üzerinizde taşıyabilirsiniz.
Yeşil Kalsit kristali ile negatif enerjiden temizlenebilirsiniz.Kişinin enerji bedeni üzerinde çalışır. Kristalden yayılan enerjiler aura üzerinde hissedilir. Olumsuz duygular, düşünceler ve geçmişten kalan üzüntü verici hatıraların enerjinizi düşüren etkisinden kurtulabilirsiniz. Bu nedenle Yeşil Kalsit kristalini meditasyonlarınıza ekleyebilirsiniz.

 

Evinizi, ofisinizi ve arabanızı yani içinde bulunduğunuz, yaşadığınız mekânları negatif enerjiden arındırmak ve yaşam enerjisiyle doldurmak için Yeşil Kalsit kristalini yerleştirebilirsiniz.


Kalsit kristalini kalp ve damar hastalıklarında, akciğer hastalıklarında kullanabilirsiniz. Doğal bir ağrı kesicidir. Ağrıyan bölgenin üzerine yerleştirerek bir süreliğine bekleyebilirsiniz. Özellikle kullanan kişiye tazelik ve gençlik enerjilerini iletiyor.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

KALSİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ