HEMATİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: Fe.,03

Renk: Çelik grisi-siyah

Element: Toprak

Diğer Adı Hematine, Hematite

Kimyasal Grubu 1 Oxides

Bağlı Olduğu Grup

Diğer Grup Üyeleri Alt Türleri  Kristal Sistemi2 Kimyasal Formülü Trigonal (Üç köşeli, üç katmerli simetrik) veya Hexagonal (Altıgen, altı kenar ve açılı) Fe2 03 +(Mg, Ti), +(AI, Cr, Mn, Si, Th)


Bileşiğindeki Elementler Demir, Oksijen (Eklentileri: Krom, Magnezyum, Titanyum, Alüminyum, Manganez, Silisyum, Toryum, Su (H2o)


Sertliği 3 5,5 - 6,5

Özgül Ağırlığı 5,26

Renk Gri, Siyah Kırmızı, Kırmızımsı Kahverengi Metalik

Çizgi Rengi4 Parlaklığı Opak (Saydam olmayan), Yarısaydam

Yapısal Görünümü Flüoresans Özelliği5

Karıştırabileceği Taşlar

Sembolü Olduğu Hususlar Birey ve toplum arasındaki ilişkilerde denge

Özdeşleştiği Sayı

Özdeşleştiği Ay Mart, Aralık

Özdeşleştiği Hayvan Özdeşleştiği Burç Özdeşleştiği Çakra7 Koç, Aslan, Başak, Kova, Akrep, Balık

 

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler Brezilya, Kanada, Güney Amerika, Çin,

Hematit, yaygın olarak bulunan demir mineralidir. Hidrotermal damarlarda ve magmatik kayaçlarda aksesuar minerali olarak bulunabilir. Volkanik kayaçlarda, birçok metamorfik kayaçta, kontakt metamorfik yataklarda, birincil veya ikincil olarak sedimanter kayaçlarda yaygın olarak vardır. Hematit kristali, opak bir görünüme sahiptir. Sertliği 5-6 arasındadır.

 

Hematit'in enerjisi, ayaklarınızın zemine yani toprağa güvenle ve sağlam basmasına yardım eder. içsel direncinizi arttıran enerjisini kuvvetle hissetmeniz mümkündür. Aşamadığınız duygusal ve zihinsel kalıplarınızı kırabilirsiniz. Dualiteyi anlamanızda ve ondan bağımsızlaşmanıza etki eder. Yaşadığınız olayların, deneyimlerin etkisini ve günümüze kadar biriktirdiğiniz duygulan sindirmenize yardımcı olur.

 

Dikkat noktanızı geliştirir. Böylece  artan dikkatiniz ile duygularınızı ve dü şüncelerinizi içselleştirebilirsiniz. Zihin aktivitelerinin hızlanmasında etkilidir. Unutkanlığa iyi geldiği gözlenmiştir.


Yaşamda bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız bilgi birikiminizi arttırmalısınız. Yaşama dair farkındalığınız artarken bilgiyi içselleştirmeniz de o kadar kolaylaşır. Hematit kristalinin enerjisi bu noktada sizin için destekleyicidir.


Hematitten yayılan enerjilerle yaşamdan keyif alırsınız. Dünya gezegenine bağlanırsınız. Varlığınızın çok boyutluluğunu beslerken yaşamda kalmanın sorumluluklarını üstlenebilirsiniz. Doğaya olan sevgi ve birlik bağını derinden hissedersiniz. Bu nedenle eliniz sıkça toprağa gitmeye başlıyor. Toprakta filizlenen yeni yaşamı gözleyerek hayatın keyfine varabilirsiniz.


Hematitin enerjisini fiziksel bedeninizde artan bir sıcaklık olarak algılayabilirsiniz. uyku problemlerinizin giderilmesi ve uykunuzun düzenlenmesi için faydalanabilirsiniz. Bununla beraber kan ve kemik hastalıklarının tedavisinde çok etkili olduğu söyleniyor. Doğal bir ağrı kesici olduğu varsayılıyor. Aynı zamanda açık yaraların hızla kapanmasında etkili olabiliyor.


Hematit ile gündelik stresinizi  üzerinizden  atabilirsiniz. Varlığınız neşe, cesaret ve yaşama isteği ile dolmaya başlar. Enerjisi oldukça güçlü bir taş olan Hematit ile diğer insanlar üzerinde de etkileyici olabilirsiniz. Bununla beraber kararsız kaldığınız durumlarda size yardımcıdır. Duygusal ve düşünsel olarak dengelenmeye başlar, olaylara ve kişilere artık daha tarafsız, objektif yaklaşımlar sergileyebilirsiniz.


Bünyesinde yoğun olarak bulunan demir nedeniyle, kütlesel ağırlığı fazla olan, metalik; koyu gri görünümlü demir oksit (Fe203).

Rengi siyah, gri veya kırmızımsı kahverengidir. Parlaklığı metaliktir. Genellikle opaktır, yani saydamsızdır. Bazıları ise yarısaydamdır. Çizgileri ise koyu kırmızı veya aydınlık ışıltılıdır.


YARARLARI

Hematit'in aşağıdaki yararlarının olduğu kabul edilmektedir:

Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir, aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.


Bedendeki negatif elektriği atarak bedeni güçlendirir, fiziksel enerjiyi artırır.


Korkuları giderir, cesaret verir, kişinin kendisine bakışını olumlu hale getirir, özgüven sağlar.

Bel soğukluğunu önler.

Mafsal romatizması ağrılarını hafifletir.

Kan dolaşımını düzenler; kalbi, böbreği ve dalağı sağlıklı tutar.

Kişiye albeni sağlar.

Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar, kolay karar verme gücünü artırır.

Hafıza (bellek) gücünü artırır.

Gözlere, mideye ve karaciğere faydalıdır.


Ayrıca Hematit taşının diğer yararlarını öğrenmek için    Demir,    Oksijen, Krom, Magnezyum, Titanyum,    Alüminyum, Manganez,   Silisyum, Toryum, Su minerallerinin fonksiyonları ile azlığı ve fazlalığı halinde   ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız.

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

HEMATİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ