FLORİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

Kimyasal Bileşim: CaF

Renk: Morun değişik tonları, mavi, yeşil, sarı, beyaz, pembe, kahverengi, mavimsi siyah; şeffaf-yarı şeffaftır.

Elementi: HavaFluorit kristali, hidroterma maden yataklarında yaygın olarak oluşan bir mineraldir. Sedimanter kayaların boşluklarında,   pnömatolitik yataklarda, sıcak su kaynaklarının oluşturduğu çökellerde, alpin tipi damarlarda, bazı granitlerde ve çok nadir olarak pegmatitlerde oluşabilir.


 

Birçok  metalik  maden yatağının gang yani istenmeyen minerali olarak da gözlenebilir. Kübik sistemde kristalleşmiştir.


Sertlik derecesi 4'tür.

Fluorit kristali, enerjisi yüksek bir kristaldir. Olumsuz enerjiyi hızla temizler. Bu nedenle mekânlarda tercih edilebilir.

 


Aynı zamanda Fluorit, ruhsal bir öğretmen gibidir. Kullanan kişiye, kendi sınırlarını aşabilmesi için ihtiyacı olan ilhamı verir. İnsan enerji bedenleri üzerinde temizleyici ve dengeleyicidir. Enerji alanlarını güçlendiren enerjisi ile kullanan kişi, kendi varlığının özüne inerek yaşam görüşünü yeniden düzenleyebilir.Zihni sakinleştirir ve sessizliğine kavuşmasında etkili bir enerji iletir. Fluorit kristali ile zihninizi durgun hale getirebilirsiniz. Bu durgun anların sonrasında kararlarınızı yeniden gözden geçirebilir ve seçimlerinizi belirleyebilirsiniz.
Ruhsal farkındalığı geliştirir. Varlığınızın bildiğiniz yanlarını kullanarak henüz bilinmeyen yanlarınıza yolculuk edebilirsiniz. Psişik yeteneklerinizi geliştiren bir kristaldir. Medyumik özellikler diye adlandırılan durugörü ve duruişiti kabiliyetlerinizi arttırmanızda son derece yardımcıdır.
Sezgilerinizin fazlaca kesinleştiğini fark etmeye başlarsınız. Keskinleşen sezgilerinizi göz ardı etmeden gündelik yaşamınızda kullanma bilincini geliştirirsiniz. Mantığınızın ve sezgilerinizin size sunduklarını eşdeğer ölçüde harmanlayarak yol alabilirsiniz. Bunun için kristalinizle sık sık bireysel çalışmalar yapmanız gerekmektedir, içedönüş çalışmalarınızda alnınızın tam ortasına yerleştirerek kullanabilirsiniz.


Migren, vertigo, tinnitus, kronik ve allerjik sinüzit,depresyon ve anksiyete gibi hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Hastalığın seyrini yavaşlatabilir ve düzenli kullanım neticesinde hastalığı ortadan kaldırabilir. Sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır.

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

FLORİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ