DUMANLI KUVARS

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

Kimyasal Bileşimi: Si02 / K[AISi3D8]

Renk: Açık ve koyu kahverengi tonları, siyahımsı koyu kahverengi

Elementi: Toprak

Silisyum dioksit minerallerindendir. Magmatik, metamorfik ve sedimanter kayalarda oluşur. Kuvars grubu kristallerindedir. Sertlik derecesi 7'dir. Bileşiminde bulunan iyonların yük dengesi degişebilir ve Si yerine Al geçmesiyle rengini koyulaştırır.Al bileşeni kuvvetli miktardaysa rengi tamamen koyulaşabilir. Şeffaf, yarı şeffaf veya opak halde bulunabilir. 

 

Içedönüş çalışmalarının vazgeçilmezi olan Dumanlı Kuvars kristali, enerji bedeninizi güçlendirebilir. Enerji bedeni olumlu yönde etkiler, hastalıkları engellemede etkilidir. Dumanlı Kuvars kristali, ayaklarınızın yere sağlam basmasını sağlayabilir. Yaşadığınız   evrende, ruh ve beden dengesi gereklidir.   Bu dünyada yaşarken, ruhsal bağlarınızı abartıp dünyada yaşamıyormuşçasına davranamazsınız.

 

Dumanlı Kuvars, dünya farkındalığını ruhunuza iliştirir. Sizi ruhaniliğin abartısından kurtarır, içinizdeki öz ile uyum sağlamanızı kolaylaştırır. Dumanlı Kuvars kristalinin en önemli özelliklerinden birisi de teskin edici oluşudur. Öfke, kin, para kaygısı ya da aşırı hüzünlendiğiniz, korkularınızdan ve telaşlarınızdan kurtulamadığınız zamanlarda kullanabilirsiniz.

Çok güçlü bir kristaldir.


Zaman zaman avuç içinizde 5-10 dakika süreyle tutmak size kendinizi iyi hissettirir. Negatif duygularınızı, biriktirdiğiniz öfke, kıskançlık gibi agresif ruh hallerini olumlu yönde değiştirebilir. Sonrasında kendinizi daha sakin ve dengeli hissetmeniz olasıdır. Kullanan kişinin olumsuz enerjisini toprağa akıtarak rahatlamasına olanak verir.


Hastalarda, nekahet dönemlerinde kullanılır. Hastanızın, ayak uçlarına denk gelecek şekilde Dumanlı Kuvarsı kısa süreliğine yerleştirebilirsiniz. Böylece hastanız kısa sürede eski sağlığına kavuşabilir.


Enerji bedende görülen hızlı iyileşme, fizik bedenine her zaman yansır. Her türlü ağrı çeşitlerinde, ağrıyan bölgeye Dumanlı Kuvars kristalini yerleştirebilir ve 5-10 dakika boyunca bekleyebilirsiniz. Hem zihniniz giderek sakinleşir hem de ağrınız geçebilir.

Taş ruhumuzu sakinleştirici olarak etkiler, alınganlığı ve stresi azaltır.Etkisi yavaş, ama yoğun ve güçlüdür. Sabırla kullanılmalıdır. Özellikle yoğunlaşmada kullanılabilecek en iyi taştır. Zihnin gereksiz seslerini susturarak, gerekli olan sükuneti ve iç huzur ulaşmanızı sağlar.

 

Bir kuvars kristaline sevecen dusunceler yonelttiginizde, yaydigimiz saf titresimler bu kristalin enerji alani tarafindan emilir ve kristal de karsilik olarak, aninda, elektromanyetik enerjilerini pozitif bir titresim halinde saliverir.


Ote yandan, bir kristali ellerinde oylesine tutup ona hicbir dusunce ya da fiziksel imge yansitma girisiminde bulunmayanlar, cok az bir enerji alisverisi deneyimleyeceklerdir. Kuvars kristalleri, gunesin isinlarini toplamak icin kullanilabilmelerine ragmen Gunes tarafindan harekete gecirilmezler.


Onun enerji alanini harekete geciren Ay'dir. Bu kristalin enerji akisi Ay'in evrelerine uygun olarak yükselir ve alcalir ve dolunay zamani zirveye ulasir. Bu zamanlarda kuvars kristallerinin elekromanyetik ozellikleri siddetlenir ve cok etkili gucler yaymaya baslar. Ay kuculmeye baslayinca, kuvars kristallerinden gelen enerji akisi cok daha az etkili olur.


Kuvars kristalleri yerkurenin cocuklaridir, gezegenin yuzeyinin altinda, yavas yavas ve emek vererek olusmuslardir. Onlarin kökenleri, yeryüzü çekirdeginin sürekli hareket halindeki ve daima dis yuzeye ulasmaya çalişan erimiş magmasina dayanir.


Bu kizgin kutlenin sadece cok kücük bir orani volkanik faaliyet ve lav akişi meydana getirir, magmanin cogu gezegenin alt tabakasinda petek seklindeki yeralti catlaklarina akar. Bu erimis kaya ve mineraller kutlesine kaynayan sular, buhar ve gazlar eslik eder; bunlar sogurken, bu yariklarda biriken bircok mineralle birleserek kaya kristallerini ve degerli taslari olusturmaya baslarlar.


Gercek büyüklüge ulasmalari 20-30 milyon yil alir. Kaya kristalleri, sevecen ilgiye canı gönülden karsilik verir ve kendilerine ilgi gosteren kisilere sonsuz bir elektromanyetik enerji destegi saglarlar, onlarin enerji duzeylerini uyarir, ruhsal anlamda canlanmalarina ve bilinclerinin yukselmesine neden olurlar.


Dumanlı Kuvars, devamlı üstte taşındığında, sinir ve ger­ginliklerin oluşmamasını sağlar. Berrak ve ayık düşünceyi teşvik eder ve onun sayesinde daha iyi konsantre olunarak, olaylara gerçekçi yaklaşmamıza olanak sağlar.


Hayatımızdaki kötü olayları atlatmamıza yardımcı olur ve dayanma gücü verir. Genel anlamda taze güç ve yaşam se­vinci verir.


Rüya Taşı olarak da bilinen Dumanlı Kuvars`ın, umut­suzluğa, üzüntüye, öfkeye, depresyona ve diğer negatif et­kilere karşı, taşın sahibini koruma altına aldığına inanılır.

SİTEMİZDEKİ DUMANLI KUVARS ÜRÜNLERİ

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

DUMANLI KUVARS ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ