ARAGONİT

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

Kimyasal Bileşim: CaCo3
 
Renk: Beyaz, gri, sarı, kahverengi, kırmızımsı kahverengi, altın rengi, yeşil, kırmızı, mavi
Element: Su-Hava

''1788 yılında İspanya'nın Molina de Aragon bölgesinde ilk defa çıkarılmıştır ve buradan esinlenilerek "Aragonit" ismi verilmiştir. Kalsiyumkarbonat içeriğine yerkürede sıkça rastlanılır. Yüzeye yakın kesimlerde oluşan düşük sıcaklıklı yataklardan itibaren jips bantları ile birlikte oluşur.Maden yataklarının oksidasyon zonlarında ikincil minerallerle birlikte, değişik metamorfik ve sedimanter kayalarda oluşabilir. İncileri kendi iç ortamlarında oluşturan deniz kabuklarının da kalsiyum içermesinden dolayı Aragonit kristaline "incinin annesi" de derler. Sertlik derecesi 3,5-4 arasındadır.Ticari olarak Pakistan Oniksi, Alabaster veya Meksika Oniksi isimleriyle de satılan kristaller de Aragonit' tir.Aragonit kristali ile duygusal ve zihinsel bedenleriniz üzerinde değişimi ve dönüşümü gerçekleştirebilirsiniz.
Sizi dünyaya baglayan bir kristaldir. Kendi hal ve hareketlerinize odaklanmanızı kolaylaştırır.Bunun yanında tabiat sevgisini iç dünyanıza taşımanızda teşvik edicidir. Yaşadığınız hayattan keyif almaya başlayarak dünya gezegeni ile ilişkilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Içedönüş çalışmalarınıza ekleyebilirsiniz.Bireysel çalışmalarınıza derinlik kazandırır. Bilinçaltınızın derinliklerinde bulunabilecek öfke, korku ve değersizlik anlayışından uzaklaşmanızı sağlayarak varlığınızı huzur, barış ve koşulsuz sevgi enerjisine açabilir.Siz kullanmaya başladığınız andan itibaren fiziksel bedeninizi sıcaklığıyla sarar. Kalbinizi evrensel sevgiye açacak enerjileri iletir. Duygusal ve ruhsal bedenleriniz üzerindeki olumsuz enerji tabakasını kırabilir ve çözümleyebilir.

 

Bu kristalin enerjisinde anne sıcaklığı ve şefkati bulunur. Eğer her gün üzerinizde teninize değecek şekilde taşırsanız, koşulsuz sevgiye ve düşüncelerinizde saflığa erişebilirsiniz. Stresli ve artık istenmeyen hallerinizin yerini içsel uyum ve içsel denge alır.


 
Fiziksel olarak bedende açığa çıkan birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Bunlar; kemik hastalıkları, osteoporoz, menopoz, artrit, kas spazmı,huzursuz bacak sendromu, saç dökülmesi,kronik yorgunluk ve aşırı stres kaynaklı ağrılardır.

 

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek kişiyi enfeksiyonlara karşı kapalı hale getirebilir.Duygusal farkındalık ve kendi kendini geliştirme çalışmalarında son derece etkili bir yardımcı olarak kabul edebilirsiniz. Kişinin duygu dünyasına sakinlik kazandırabilir. İçsel samimiyeti arttırarak varoluşunda ne gibi istekleri, ihtiyaçları olduğunu keşfedebilir. Aragonit kristali, yaşamsal enerji akışını düzenlediği gibi duygusal travmalarınızı fark ettirerek silmenizde, geçmişin üzerinizdeki olumsuz etkilerini gidermenizde size yardım edebilirler.Aragonit kristali özellikle solar plexus adı verilen göbek bölgesinde ve kalp bölgesinde yoğun olarak çalışır. Evrensel enerji alışverişinizi iyileştirerek varlığınızın derin hallerini deneyimleyebilirsiniz. İç dünyanızda yükselen saf sevinci, uyumu ve dengeyi yakalamanız olasıdır. Göbek bölgenizden kalbinize yükselen evrensel enerji ile de koşulsuz sevgiye geçiş yapabilirsiniz. Bu evrede Aragonit kristali sizi kendi enerjisiyle oldukça destekleyebilir.


 

Kaynak:Alıntı-Derleme

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

ARAGONİT ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ