AMETİST

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN


Kimyasal Bileşim: Si02

Renk: Açık ve koyu tonlarda mor, kahverengi, koyu turuncu
Sertlik: 6-6,5


  Doğada yaygın olarak rastlanan minerallerin başında Kuvarsit grubu gelir. Magmatik, metamorfik, özellikle granit ve gnaysların, sedimanter kayaların olağan bileşenidir.

 

Kuvarsitlerin ana bileşeni olan kuvars,birçok cevherleşmenin de gang minerali olarak bulunur. Sertlik derecesi 7 dir. Genellikle renksiz, bazen beyaz; şeffaf-yarı şeffaf özellikte gözlenir.


 


Ametist kristali arındırıcıdır. Öyle bir arındırır ki sizi, yeni doğmuş bebeklere benzersiniz. Eskiden üzülürdünüz, eskiden stres vardı; bunların hepsini Ametist sayesinde geride bırakırsınız. Yaşamınızda, Ametist'ten öncesi ve sonrası iki dönem oluşur.


 

Endişelenmeyen ve cesur kalan yani bilen bir ruha dönüşürsünüz. bu ruh, şaşırmayan kabullenendir. Hayata olan dargınlığınız, yerini yaşam sevincine bırakır. Yaşadığınız, kötü olarak adlandırdığınız tecrübelerinizi kabullenirsiniz.

 

 

Kabullenme,ardından rahatlamayı getirir. Yaşamayı arzular hale gelirsiniz. Korkularınızı ve endişelerinizi bırakırsınız. Ametist, fiziksel ve duygusal tıkanmalarınızda yardımcı olur.


 

İç muhasebelerinizi kolayca ve kendinize tutunarak atlatmanızı sağlar. Sinir sisteminizi tedavi edicidir. Kırgınlıklarınızı ve bununla birlikte biriktirdiğiniz öfkelerinizi bırakırsınız. Tekrarlayan baş ağrılarınıza şifa olur.

 

Panik atak hastaları mutlaka Ametist kullanmalı-taşımalıdır. Ya da büyük ameliyatlara girmeden önce hastalara verilmelidir. Gece kâbus görenler ya da uyku kalitesinden memnun olmayanlar, mutlaka uyumadan önce yastıklarının altına Ametist kristali koymalıdır. Ametist, uykuya dalmayı kolaylaştırdığı gibi uyku kalitesini de arttırır.


Her türlü cesaret verir. Karanlıktan korkan, içe kapalı ve kendi dünyasından çıkamayan çocuklara ya da yalnız kalamayan kişilere Ametist verebilirsiniz. Ametist, özellikle çocuklar ve yaşlılar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. 

 

 

Yaratıcılığınızı artırır. Sanat ile uğraşıyorsanız ya da yazar iseniz, Ametist size ilham kaynağı olacaktır. Her türlü tıkanmalarınız çözülecektir. Pratik zekânızı ve hafızanızı güçlendirir. İlham perileri, etrafınızda dönmeye başlar.


 

İş görüşmelerinizden ya da önemli toplantılarınızdan önce yanınıza Ametist alabilirsiniz. İşinize çok yarayacaktır. Kargaşalardan sizi koruyabilir ve bunun yanında diğerlerinin sempatisini kazanabilirsiniz. Kendinizi ifade edişinizi kolaylaştıracağı gibi görüş açınızı da arttırabilir.Morumsu eflatun (leylâk, erguvan, lavanta) renginde olan Ametist, oldukça şeffaf (saydam) bir taştır. Kuvars ailesindendir. Üzerinde morun ve leylak renginin (eflatunun) tüm tonlarını taşır.Mor Yakut veya Aşk Taşı olarak da bilinmektedir.

 Yunanca yazılışıyla "sarhoşluktan alıkoyan, alkolü etkisizleştiren" anlamına gelir. Eski çağlarda, alkolün uyuşturucu etkisine karşı bağışıklık oluşturduğuna, alkollü içkilerin sarhoş edici etkisinden koruduğuna veya vücuttaki alkolü emerek sarhoşluktan ayılttıgına inanılmış; hatta sarhoş olmamak için içki kadehleri ametistten yapılmıştır.
Ayrıca yıldırım çarpmasından koruduğuna ve büyüleri etkisiz hale getirdiğine de inanılmıştır.Nazara (göz değmesine) karşı da koruyucu tılsım kabul edilmiştir. Nazarın, ilk bakıştaki olumsuz enerji olduğu kabul edilirse, rengi ve güzel görünümüyle ilk bakışı çekeceğinden, nazara karşı koruma sağlaması kabul edilebilir bir olgudur. 
AMETİSTİN YARARLARI


Ametist'in aşağıdaki yararlarının olduğu kabul edilmektedir:
O Negatif elektrik yükü taşıdığı için insan bedenindeki fazla elektriği alır, bu suretle hem beyin gücünü artırır, hem de stresi azaltır, iç karışıklarını önler, endişe ve korkuları yenmemize yardımcı olur.

 


Yenilikleri anlamak ve bunlarla kaynaşmak hususunda doğal yetenek verir.

 


Meditasyon sırasında içe dalmayı destekler.
Doğru karar veren akıl ve mantık gücü verir.
Entelektüel tavır ve konuşma yeteneği oluşturur.
iş hayatında (özellikle mal ticaretinde) kurnazlığı geliştirir.
Öngörü yeteneği sağlar.

 


Kanı temizler ve bu suretle zehirlenmelere karşı etkili koruma sağlar.
Kanser oluşumunu engeller.
uyku verir.
Bedeni dinç tutar, fiziksel bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur.

 


Vücudu toksinlerden (yabancı veya gereksiz maddelerden) temizleyerek kişiyi yeniden hayata döndürür.Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar. 
Sindirim sistemini düzenler.

 


Kan dolaşım sistemini korur ve tedavi eder. O  Sinir sisteminin sağlıklı kalmasına veya iyileşmesine yardım eder.
Deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini sağlar. 

 


İşitme organının sağlıklı kalmasını sağlar. 
Bağışıklık sistemini güçlendirir. 
Ağrı ve sızıları hafifleterek rahatlama sağlar.

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN


AMETİST ÜRÜNLERİ SİTE ANA SAYFASI TÜM TAKI ÜRÜNLERİ TÜM TESBİH ÜRÜNLERİ