AKUAMARİN

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

Kıymetli taşlardan olup Beril'in  şeffaf ve silikatlı bir türüdür. Sertliği 7,5 ile 8 arasındadır.

 Denizkızlarının bir hediyesi olarak kabul edilmiştir.


Denizcilere, denize açılmadan önce iyi şans getirmesi, cesaret vermesi ve her türlü tehlikeden korunarak evlerine geri dönebilmeleri için verildiği söyleniyor.

 

Aynı zamanda Eski Yunan halkı tarafından sonsuz gençliğin ve sınırsız mutluluğun sembolü olarak nitelendirilmiştir.Akuamarin kristalini birçok amaçla kullanabilirsiniz. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda güvenle kullanılır. 


menopoz evrelerinde kullanıldığında kişiyi sakinleştirerek durumun kabullenilmesini kolaylaştırır ve duygusal gerilimlerden uzaklaşırsınız. Ateş basmaları ve ani öfke nöbetlerinde sakinleştirici özelliği hemen devreye girer.


Akuamarin kristali ile zihinsel ve duygusal açıdan rahatlatıcı hislere kavuşursunuz.


Elementi su olduğundan, arındırıcıdır. Olumsuz enerjilerin ağırlığından sizi serbestleştirir. Duygusal yaraların kapanmasına ve yerine yeni umutlar almasına olanak verir. Enerjisi oldukça yumuşaktır. Size zindelik, cesaret ve açık görüşlülük kazandırır.


Tabiat ananın üretken ve koruyucu tüm gücü bu kristalin içerisindedir. 

Yaşamdan keyif alarak sevgi, şefkat, sadelik, barış ve merhamet enerjilerine kalbiniz açılmaya başlar. Varlığınızın eşsiz zarafetine Akuamarin ile kavuşabilirsiniz.


Uyuyan çocuğun yastığının altına yerleştirebilirsiniz. Oyun oynarken veya ders çalışırken çocuğunuzun 10-15 cm yakınına koyabilirsiniz. Bununla beraber çocuğunuz eğer kabul ederse avucunun içerisinde kristali tutmasını ve çocuğun anlayabileceği bir dilde ondan kristale odaklanmasını isteyebilirsiniz.


 

Geç konuşan, dikkat eksikliği sendromu tanısı koyulan, isteklerini öfkeyle ifade eden agresif, utangaç ve içine kapanık yapıdaki tüm çocuklarda tedavi edici nitelikte olabilir.


Akuamarin, açık mavi -'açık yeşil - gri arası deniz renginde veya açık gök mavisi renginde (mavimsi yeşilin çeşitli tonlarında), saydam veya yarı saydam bir taştır. Bu nedenle "GÖKZÜMRÜT" adıyla da anılmaktadır.


 

Akuamarin "deniz suyu" anlamına gelir. Bu adla anılan taş da, sanki deniz suyunun donarak camlaşmış haline benzer. Büyük ve temiz kristal parçaları halinde çıkarılır.İşlenmiş haliyle yüzük, kolye, broş gibi takılarda kullanılmaktadır.

  


 

AKUMARİNİN YARARLARI

Akuamarin taşının aşağıdaki yararlan sağladığı kabul edilmektedir:

Solunum sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını destekler.

Bezeler, urlar ve diğer şişlikler için devadır.

Çene kemikleri ile dişlerin sağlıklı kalmalarını sağlar.

Utangaçlığı, sıkılganlığı, negatif duyguları yenmeye yardım eder

İyimserlik duygusunu artırır, neşe verir.  Özgüven, cesaret ve denge oluşturur. Duyguları açıklama cesareti verir. Stresten ve bunalımdan korur.

Meditasyon için yararlıdır. Hafızayı güçlendirir, berrak bellek oluşturur, mantıklı ve dengeli düşünme sağlar.

Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zehirli maddelerden uzak tutar, bunlara olan tiryakiliği zayıflatır.


Eski zamanlarda, deniz yolculuklarında kazadan koruduğuna ve doğaüstü güçler sağladığına inanılırdı.Eski zamanlarda, deniz yolculuklarında kazadan koruduğuna ve doğaüstü güçler sağladığına inanılırdı.


Vücudumuzun hormon dengesini sağlayan, hipofiz ve tiroid bezleri üzerinde etkilidir. Diğer hormon bezlerimize de pozitif etkide bulunur ve dolaşım bozukluklarını engeller.


Solunum yollarında çok etkili bir iyileştirici taş olup, ek­lem ve boğaz ağrılı basit soğuk algınlıkları, bronşit ve astım­da uygulanabilir. Yorgun ve sulanan gözlerin görme gücü, taş yarım saat göz kapaklarına konulup, istirahat edildiğinde artmaktadır. Yaşlılar için de çok uygun bir taştır. Çünkü damar tıkanıklı­ğı, kemik yapısı ve unutkanlık üzerinde olumlu etkiler göster­mektedir.


 

Hormon dengemizi düzenlediğinden dolayı, depresyon ve ruhsal dengesizlikler için de çok uygun bir taştır.


Kendine güveni güçlendirir, açık görüşlülük sağlayarak, hayatımızı düzene sokma olanağı verir. Birliktelikleri ve iliş­kileri, onlara süreç, dayanıklılık ve derinlik vermek suretiy­le, pozitif etkiler.


 

Ölüm karşısında cesaret verdiği söylenir. Yaratıcı gücün ortaya çıkmasını sağlar. Meditasyona uygundur.


 

Ayrıca Akuamarin taşının diğer yararlarını öğrenmek için Berilyum, Alüminyum, Silisyum, Demir, Potasyum, Lityum ve Sodyum minerallerinin fonksiyonları ile azlığı ve fazlalığı halinde ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız.


Kekemeliğe iyi gelir. Akıcı bir konuşma biçimi elde etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda tiroid hastalıklarında, egzama,sedef hastalığı ve her türlü allerjik reaksiyonların iyileştirilmesinde kullanılabilir.


Kaynak:alıntı-derleme

 

GELDİGİNİZ SAYFAYA GERİ DÖNMEK İÇİN TIKLAYIN

SİTE ANA SAYFASI

İlgili Ürünler

Akuamarin Tesbih
0,00 TL KDV Dahil